Nenechajte si ujsť tie najlepšie akcie a ponuky! Doprava zadarmo, akcie a zľavy na produkty, novinky a veľa ďalšieho.

Ako najrýchlejšie schudnúť?

Raňajky
Ako najrýchlejšie schudnúť?

Zdravé rýchle chudnutie môže byť náročné, ale ak dodržíte niekoľko kľúčových krokov, môžete dosiahnuť svoj cieľ. Základom všetkého je pevná vôľa. Stanovte si jasné pravidlá, ktorých sa budete držať a máte z veľkej časti vyhrané. Čo ďalej a ako najrýchlejšie schudnúť?

Ako schudnúť čo najrýchlejšie

Kroky, ktoré vedú k chudnutiu, sú predvídateľné a pravdepodobne ich už poznáte:

 • majte cieľ,
 • pravidelne cvičte,
 • spíšte si jedálniček,
 • zmeňte stravovacie návyky,
 • obmedzte kalorický príjem,
 • nezostávajte v tom sami.

Ak chceme v živote dosiahnuť nejaký cieľ, nemusí ísť len o chudnutie, potrebujeme jasný cieľ a odhodlanie. Pokiaľ sa k čomukoľvek postavíme takto čelom, máme väčšiu šancu na úspech, než keby sme si len niečo priali. S vnútorným presvedčením si začneme o probléme zisťovať informácie, možnosti, budeme o ňom diskutovať.

V prípade chudnutia si začnite písať stravovací denník. Zaznamenajte si doň všetko, čo jete a pijete. Potom sa postavte kriticky k zisteným údajom. Vyhodnoťte si kalorickú hodnotu, skladbu jedálnička, uvidíte chyby, identifikujete slabé miesta.

Realistický plán chudnutia

V ďalšom kroku si nastavte cieľ, koľko kilogramov chcete schudnúť a za akú dlhú dobu. Buďte konkrétni. Majte pred sebou plán, ako to dosiahnete. „Chcem schudnúť za týždeň 5 kilogramov,“ je síce konkrétny plán, ale nie je príliš realistický a ani zdravý. Môže sa vám preto hneď v úvode stať, že práve nedosiahnuteľný cieľ bude hrať proti vám. „Plánujem schudnúť za desať dní 2,5 kilogramov, budem cvičiť aspoň 30 minút denne a dodržiavať maximálny príjem 1200 kalórií denne,“ je nielen konkrétne, ale aj reálne.

Pohyb a jedálniček

Ak máte jasno v hlave, môžete sa venovať dvom pilierom chudnutia. Cvičeniu a novému jedálničku. Cvičenie je vhodné zaradiť do programu aspoň na 30 minút denne. Zmena jedálnička už je predsa len komplexná téma. Sústreďte sa na proteíny a zeleninu. Vyhnite sa obilninám, nezdravým potravinám s vysokým obsahom tuku, cukru a soli. Často je vhodná cesta ku chudnutiu v obmedzení kalorického príjmu. Pokiaľ chcete schudnúť 2-3 kilogramy, odporúča sa znížiť každodenný príjem o 500-750 kalórií. To samozrejme neplatí pre každého.

V chudnutí nikdy nezostávajte sami. Nesnažte sa, aby bola vaša nová váha pre ostatných len jednorazové prekvapenie. Pokiaľ sa zveríte ostatným, môžu vám dať dobré rady, podporiť vás, zájdu si s vami zašportovať, na zdravý obed. A keď nič iné, máte tému na rozhovor.

Neviete, čo variť? Tak skúste na raňajky matcha kávu a čokoládový low carb mug cake. Na obed si dajte napríklad plnené papriky alebo proteínovú mini pizzu. V horúcich letných dňoch si môžete ako prílohu pripraviť napríklad coleslaw alebo šopský šalát.

Ako si nastaviť jedálniček pri chudnutí

Zmena jedálnička trápi snáď každého, kto chce chudnúť. Pritom je to kľúčový moment pre situáciu, ako rýchlo schudnúť. Aká cesta sa odporúča?

 • Proteíny: Proteíny sú dôležité pre svalovú regeneráciu a pocit sýtosti. Zaraďte do svojej stravy potraviny ako kuracie prsia, ryby, tofu, vajíčka a orechy. Proteíny vám pomôžu udržať svalovú hmotu, aj keď schudnete.
 • Zelenina: Zelenina bez škrobov (napr. brokolica, špenát, paprika alebo cuketa), ktorá má nízky obsah kalórií.
 • Obmedzte obilniny: Obilniny, ako je klasický chlieb, cestoviny a ryža, majú vysoký obsah sacharidov. Pokiaľ chcete rýchlo schudnúť, obmedzte ich konzumáciu. Namiesto toho sa zamerajte na vyššie spomínané proteíny a zeleninu.
 • Pite veľa vody: Voda pomáha udržovať pocit sýtosti a podporuje metabolizmus. Noste so sebou vodu a kedykoľvek v priebehu dňa dopĺňajte tekutiny.
 • Zdravé tuky: Nezabudnite na zdravé tuky. Na jedálničku by sa malo objaviť avokádo, olivový olej a orechy. Tieto tuky sú dôležité pre vaše zdravie a pomôžu vám cítiť sa zdravšie.

Každý človek je iný a na každého funguje niečo trochu iné. Počúvajte svoje telo a prispôsobte svoj jedálniček svojim potrebám. Chudnite predovšetkým zdravo a berte ohľad na svoje telo. Poraďte sa so svojím lekárom, ak máte akékoľvek zdravotné problémy.


Další články

Z konjaku
Zapečené plnené papriky

Zapečené plnené papriky

Číst článek
Šaláty
Šalát Coleslaw

Šalát Coleslaw

Číst článek
Magazín
Body scrub - výroba peelingu na telo

Body scrub - výroba peelingu na telo

Číst článek