Nenechajte si ujsť tie najlepšie akcie a ponuky! Doprava zadarmo, akcie a zľavy na produkty, novinky a veľa ďalšieho.

Ako schudnúť po pôrode

Magazín
Ako schudnúť po pôrode

Pocity po pôrode sú u žien ako na hojdačke. Nadšenie strieda smútok, plač sa mení na šťastie. Hormóny sa hrajú s telom. Do toho nejednu mamičku pri pohľade do zrkadla napadne otázka, ako schudnúť po pôrode.

Po pôrode sa chce mnoho žien čo najrýchlejšie vrátiť k svojej predtehotenskej váhe a krivkám. Je to prirodzená túžba. Každé telo je jedinečné a cesta k dosiahnutiu cieľa je individuálna. Preto nemá cenu porovnávať sa s inými mamičkami. Je však niekoľko tipov a odporúčaní, ako schudnúť po pôrode zdravým a udržateľným spôsobom, ktoré platia pre každú ženu.

Ako schudnúť po pôrode - hlavne pozvoľna

Chudnutie by nemalo patriť k hlavným otázkam, ktoré sa vám naháňajú hlavou hneď po pôrode. Ani chudnutie v ďalších týždňoch nesmie predstavovať skok na horskú dráhu.

1. Zdravá strava je základ

Strava zohráva kľúčovú úlohu vždy, a to nielen pri chudnutí po pôrode. Namiesto drastických diét sa zamerajte na vyvážený príjem živín. Zahrňte do svojej stravy čerstvé ovocie a zeleninu, celozrnné produkty, bielkoviny a zdravé tuky. Superpotraviny ako avokádo, orechy, semená či losos sú bohaté na živiny a pri chudnutí môžu byť vašimi pomocníkmi. Na chudnutie po pôrode sa zásadne neponáhľajte.

2. Pravidelná fyzická aktivita

Zapojte do svojho každodenného programu fyzickú aktivitu. Môže sa zdať, že napriek únave nie je na fyzickú aktivitu vhodná chvíľa. Doprajte si aspoň prechádzky s kočíkom. Pohyb vám zlepší náladu a vyplaví endorfíny. Ako bonus nastúpi aj rýchlejší úbytok na váhe po pôrode.

Začnite pomaly. Akonáhle sa vaše telo dostane do lepšej formy, môžete zvýšiť intenzitu. Prechádzky s kočíkom, jóga, plávanie alebo cvičenie s bábätkom sú skvelé možnosti, ako dostať cvičenie do svojho denného programu. Existujú aj kurzy jogy pre mamičky s bábätkami. Skúste sa pozrieť vo svojom okolí.

3. Dostatok spánku

S novorodencom sa môže zdať ťažké dopriať si dostatok kvalitného spánku. Skúste to. Odpočívajte. Nedostatok spánku môže viesť naopak k nárastu hmotnosti. Nedostatok spánku môže negatívne ovplyvniť hladinu hormónov zodpovedných za chuť do jedla. Stratu energie vo výsledku tiež často zaháňame dodatočnou energiou z jedla a predovšetkým sladkého. Požiadajte o pomoc partnera, rodinu alebo priateľov a vy zatiaľ odpočívajte.

4. Pitný režim

Obzvlášť zložité je hľadať efektívnu cestu, ako schudnúť po pôrode, keď kojíme. Udržujte si hydratáciu pitím dostatočného množstva vody počas dňa. Tekutiny potrebujete aj z dôvodu kojenia a dostatočnej tvorby mlieka. Často sa zamieňa hlad za smäd, takže pite vodu pravidelne, aby ste zabránili prejedaniu. Ideálna je čistá voda. Existujú aj tehotenské čaje.

Vyhnite sa kofeínu a iným životabudičom. Všetky látky sa prenášajú do materského mlieka. S kofeínom nezaspí ani vaše bábätko.

Rýchle chudnutie po pôrode

Hľadáte cestu, ako rýchlo schudnúť po pôrode? Asi vás sklameme. Skôr než na šprint, sa pripravte na maratón. Takže neponáhľajte. Dajte si čas. Urobte si na chudnutie realistický plán, pokojne na celý rok. Nie nadarmo sa hovorí, že ako dlho ste kilá naberali, toľko času potrebujete na ich zhadzovanie.

Ako schudnúť brucho po pôrode

Okrem celkového chudnutia môže byť problematické chudnutie práve v oblasti brucha. Chudnutie z brucha dá zabrať totiž aj bežne. Svaly aj koža sú tu povolené. Preto skúste do svojho cvičebného režimu zapojiť aj cviky zamerané na posilnenie stredu tela a brušných svalov. Planking, cvičenie na lopte a cviky na posilňovanie panvového dna vám zaberú iba pár minút. Vyskúšajte ich.

Schudnúť po pôrode nie je rýchly proces, ale s trpezlivosťou, vytrvalosťou a zdravými návykmi je dosiahnutie vašich cieľov reálne. Kupujte si overené zdravé a živinami nabité potraviny. Nezabudnite sa o seba starať aj po duševnej stránke. Buďte hrdá na každý svoj (aj malý) pokrok.

Může se Vám hodit


Další články

Šaláty
Domáci vajíčkový šalát

Domáci vajíčkový šalát

Číst článek
Hlavné jedlá
Grilovaná omeleta

Grilovaná omeleta

Číst článek
Raňajky
Matcha káva

Matcha káva

Číst článek